wedki karpiowe

STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE. Piłkarski serwis Michała Treli

Temat: Wędziska
Witam wszystkich serdecznie. Może zacznę od tego, że przygodę z sumem zacząłem przypadkowo 2 lata temu podczas łowienia karpi, mniejsza o okoliczności. Jak dotąd mój największy sum mierzył ok 160cm (skala wagi się skończyła [20kg], miarka tylko metrowa a rybka w wodzie dalej harcuje), wyciągnąłem go na sprzęt typowo karpiowy, trochę zabawy było ale się udało i tu pytanie... czy wędki karpiowe (porządny sprzęt shimano i daiwa, powiedzmy że górna półka) nadają się do łowienia "nieco" większych wąsali? O tym, że wędki tego typu świetnie nadają się do zgniatania jajek nie musicie mi pisać ale czy dalej mogę bawić się w sumowanie z karpiowaniem połączone czy jednak lepiej byłoby zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt? Jakie mam realne szanse na wygraną walkę z sumem powyżej 30, 40kg? Jeszcze...
Źródło: sum.pawluk.net.pl/forum/viewtopic.php?t=25Temat: Kołowrotek z wolnym biegiem
No głównie łowię na wodach stojących (praktycznie 90% to wody stojące). Mam zamiar kupić w miarę tanie wędki karpiowe (niestety jestem zmuszony gdzieś zaoszczędzić i na kiju chyba najrozsądniej) tak 3lbs i 3,3-3,6m, do tego jakieś solidne młynki z wolnym biegiem i na to żyłka 0,40. Nie wiem co miałoby stać na przeszkodzie, żeby łowić tym i karpie i sumy. Chociaż na razie mój jedyny sum to 65cm przyłów więc niewiele mogę powiedzieć, dlatego pytam Was i proszę o argumenty.
Źródło: sum.pawluk.net.pl/forum/viewtopic.php?t=219


Temat: Wędziska
Kolego napewno wędki karpiowe na poczatek mysle iz wystarczą. Trzeba tylko zabespieczyć się mocną plecionką 0,40 i konkretnym przyponem sumowym, plus mocny hak kuty, co do rozmiaru to zalezy na co chcesz łapać, na jaka przynętę. Nie znam Twoich łowisk wiec nie umiem dokladnie doradzić. Napisz cos na priv wiecej to doradze.
Źródło: sum.pawluk.net.pl/forum/viewtopic.php?t=25


Powered by WordPress, © STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE. Piłkarski serwis Michała Treli